Additional information
| Weight | 1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 20 × 30 cm |
| Brand | Vacheron Constantin |
| Bezel | POLISHED WHITE GOLD |
| Bracelet | Leather |
| Case Material | White gold |
| Case Size | 40mm |
| Complication | Hours .Minutes |
| Crystal | Sapphire Crystal |
| Dial Color | N/A |
| Dial Markers | Index |
| Gender | Men |
| Movement | Manual-Winding |
| Watch Collection | PATRIMONY |
USD