Additional information
| Weight | 1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 20 × 30 cm |
| Brand | Panerai |
| Bezel | Brushed bronze |
| Bracelet | Leather |
| Case Material | Brushed Bronze |
| Case Size | 47mm |
| Complication | Hours .Minutes |
| Crystal | Sapphire Crystal |
| Dial Color | Green |
| Dial Markers | Arabic numerals and hour markers |
| Gender | Men |
| Movement | Manual-Winding |
| Watch Collection | Radiomir |
USD