Additional information
| Weight | 1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 20 × 30 cm |
| Brand | Panerai |
| Bezel | Polished yellow gold |
| Bracelet | Leather |
| Case Material | Yellow Gold |
| Case Size | 40mm |
| Complication | Calendar aperture .Hours .Minutes .Small Seconds |
| Crystal | Sapphire Crystal |
| Dial Color | Green |
| Dial Markers | Arabic numerals and hour markers |
| Gender | Men |
| Movement | Automatic |
| Watch Collection | Radiomir |
USD