Additional information
| Weight | 1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 20 × 30 cm |
| Brand | Panerai |
| Bezel | Back See-through sapphire crystal |
| Bracelet | Leather |
| Case Material | Brushed Bronze |
| Case Size | 45mm |
| Complication | Hours .Minutes .Power Reserve .Second time zone .Tourbillon .World Time |
| Crystal | Sapphire Crystal |
| Dial Color | Skeleton |
| Dial Markers | Skeleton |
| Gender | Men |
| Movement | Manual-Winding |
| Watch Collection | Radiomir |
USD