Additional information
| Weight | 1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 20 × 30 cm |
| Brand | Panerai |
| Bezel | Brushed titanium with Polished edges. Anti-clockwise rotating with graduated scale |
| Bracelet | Leather |
| Case Material | Brushed Titanium |
| Case Size | 47mm |
| Complication | Calendar aperture .Hours .Minutes .Small Seconds |
| Crystal | Sapphire Crystal |
| Dial Color | Black |
| Dial Markers | Hour Markers and Dots |
| Gender | Men |
| Movement | Automatic |
| Watch Collection | Submersible |
USD